En

پمپ آب

پمپ آب نیز نوعی پمپ هیدرولیکی است که مصارف مختلفی دارد.که به صورت عامیانه می توان به پمپ های ساختمانی که امروزه متداول گردیده و در اکثر ساختمان های خانگی به منظور تامین قدرت و فشار آب برای اهالی ساختمان می شود.

این نوع پمپ ها به مانند دیگر پمپ های هیدرولیکی کار پمپاژ آب ورودی به پمپ را انجام می دهد که باعـث افزایش نیرو و قدرت آب ورودی به سمت دریچه ی خروجی پمپ می شود.
به تعبیرفنی تر می توان گفت نحوه عملکرد این پمپ ها با توجه به هد و دبی کارکرد است یعنی هد که همان مقدار ارتفاع اب رسانی با توجه به متراژ است.و آبرسانی پمپ در واحد لیتر است در مدت زمان دقیقه و یا دیگر واحد های زمان را دبی کارکرد گویند.پمپ ها همانطور که عرض شد برای مصارف مختلف در انواع مختلف ساخته و طراحی شده است با توجه به قدرت و فشار مثلا شما برای ساختمان نمیتوانید پمپ اب کشاورزی را مورد استفاده قرار دهید.چون همانطور که اشاره شد دارای هد و دبی مختلفی هستند.
پمپ ها شرایط و خصوصیات مخصوص به خودشون رو دارند مثلا پمپ آب کشاورزی به دلیل بالا بودن هد و دبی سر و صدای زیادی دارد.
بعضی از صنعت ها با توجه به نوع فعالیت خود باید پمپی را انتخاب کنند که در آینده باعث خسارت نشود مثلا کارخانه ای که در آن مایع داغ وجود دارد باید از پمپی استفاده کند که زود خراب نشود و تحمل این حرارت را داشته باشد.پس پمپ با چرخ دنده و یا پروانه برنجی باید استفاده کنند.

از این رو شرکت رکسان پارسیان پیشرو در صنعت هیدرولیک و پنوماتیک با چندین سال سابقه در زمینه تولید و تامین محصولات هیدرولیکی و پنوماتیکی آمادگی خودرا تا در زمینه طراحی و ساخت و همچنین تامین انواع پمپ آب با معتبرترین برند های دنیا اعلام می دارد.