En

پمپ سانتریفیوژ

پمپ سانتریفیوژ محبوب ترین و متداول ترین نوع پمپ برای انتقال مایعات است. به عبارت ساده ، این پمپ است که از پروانه چرخشی برای انتقال آب یا مایعات دیگر با استفاده از نیروی گریز از مرکز استفاده می کند. پمپ سانتریفیوژ برای ارسال مایعات از یک مکان به مکان دیگر در صنایع متعدد از جمله کشاورزی ، شهری (کارخانه های آب و فاضلاب) ، صنعتی ، نیروگاه های تولید برق ، نفت ، معدن ، شیمیایی ، دارویی و بسیاری دیگر است.
از پمپ های گریز از مرکز برای القای جریان یا بالا بردن مایع از سطح پایین به سطح بالا استفاده می شود. این پمپ ها با مکانیزم بسیار ساده کار می کنند. یک پمپ گریز از مرکز انرژی چرخشی ، که اغلب از یک موتور است ، به انرژی در یک سیال متحرک تبدیل می کند.
پمپ سانتریفیوژ با توجه به پره ها و هیدروموتوریکه دارد کار میکند و همانطور که از نامش پیداست مایع ورودی به مرکز خود را به بیرون هدایت می کند این مایع بخاطر انرژی چرخشیی که توسط هیدروموتور ایجاد می شود به بیرون هدایت می شود چون در ابتذا مایع به مرکز پمپ سانتریفیوژ هدایت می شود و در اینجا هیدروموتور پروانه را می چرخاند و همین چرخش سبب می شود تا مایع خروج کند.
این نوع پمپ های هیدرولیکی سانتریفیوژ معمولا قیمت ارزانی دارند و صنعتها به راحتی به دلیل همین مورد و همچنین به دلیل اینکه پمپ سانریفیوژ فشار یکسان و یکنواختی را تولید می کند و از طرفی هم نگه داری و تعمیرات پایینی دارد بکار می گیرند.
از این رو شرکت رکسان پارسیان پیشرو در صنعت هیدرولیک و پنوماتیک با چندین سال سابقه در زمینه تولید و تامین محصولات هیدرولیکی و پنوماتیکی آمادگی خودرا تا در زمینه طراحی و ساخت و همچنین تامین انواع پمپ سانتریفیوژ یا همان پمپ گریز از مرکز با معتبرترین برند های دنیا اعلام می دارد.
بکار بردن از پمپ های جابجایی مثبت یا پمپ های نوع سانتریفیوژی لزوما بهترین انتخاب نمی تواند باشد. جهت برگزیدن درست و بجا بین انواع مختلف پمپ ها، دانستن این نکته خیلی مهم است که این دو نوع پمپ بسیارمتفاوت از هم کار می کنند
رکسان پارسیان نماینده Allweiler که ارائه دهنده انواع پمپ آلوایلر (آلوایلر Pump),آلوایلر اسکرو پمپ(Allweiler screw pump),پمپ سانتریفیوژ آلوایلر(allweiler ce