En

سیستم های نیوماتیک

تیم مهندسی رکسان پارسیان با در اختیار داشتن دانش طراحی و مهندسی سیستم ها و عملگرهای نیوماتیک به همراه امکانات ساخت و تامین و دانش ساخت انواع سیلندر و سیستم های یکپارچه، در زمینه طراحی، تامین و اجرای سیستم های نیوماتیک آماده ارائه خدمات می باشد.
در اتوماسیون ماشین یک سیستم پنوماتیک وسیله ای ساده و مقرون به صرفه برای حرکت ، گیره ، چرخش ، چرخ و پیچ را فراهم می کند.

سیستم پنوماتیک مجموعه ای از اجزای بهم پیوسته با استفاده از هوای فشرده شده برای انجام کار برای تجهیزات خودکار است. نمونه هایی را می توان در تولید صنعتی ، گاراژ خانگی یا مطب دندانپزشکی یافت. این اثر به صورت حرکت خطی یا چرخشی تولید می شود. هوای فشرده یا گاز تحت فشار معمولاً برای محافظت از سیلندرها ، محرک ها ، ابزارها و... ، فیلتر و خشک می شود. برخی از برنامه ها به دستگاه روانکاری نیاز دارند که یک غبار روغن را به سیستم فشار بسته اضافه می کند.
قطعات سیستم های پنوماتیک
نیوماتیک کاربرد انرژی سیال است - در این حالت استفاده از یک رسانه گازی تحت فشار برای تولید ، انتقال و کنترل قدرت. به طور معمول از گاز فشرده شده مانند هوا با فشار 60 تا 120 پوند در اینچ مربع (PSI) استفاده می شود. هیدرولیک شکل دیگری از قدرت سیال است که از یک رسانه مایع مانند روغن استفاده می کند اما با فشار بسیار بیشتری با دامنه معمولی از 800 تا 5000 PSI.
از دلایل مهمی که از پنوماتیک استفاده می شود به دلیل سادگی آن است. با کمی تجربه ، می توان کنترل خاموش دستگاهها و تجهیزات را با استفاده از اجزای پنوماتیک مانند شیرها و سیلندرها به سرعت طراحی و مونتاژ کرد. با آماده سازی مناسب هوا ، سیستم های پنوماتیک نیز قابل اعتماد هستند ، با ماندگاری کمی که نیاز به نگهداری کافی داشته باشد ، عمر طولانی دارند
بسیاری از مؤلفه ها برای ایجاد یک سیستم نیوماتیک کاملاً متصل هستند. تقریباً تمام سیستم های پنوماتیک از این موارد تشکیل شده اند:
روشی برای تولید هوای فشرده شده برای تأمین انرژی سیستم. این معمولاً یک کمپرسور هوای کارخانه است و اغلب شامل مخازن فشار ، برای هوای ذخیره شده و لوله کشی توزیع به ماشین ها و تجهیزات است.