سیلندر

سیلندر هیدرولیک ماشینی است که این قابلیت را دارد تا قدرت سیال رابه طور خطی به نیروی مکانیکی تبدیل کند.به سیلند هیدرولیک جک هیدرولیک نیز اطلاق می شود.
شرکت رکسان پارسیان در زمینه صنعت هیدرولیک توانایی طراحی، ساخت سیلندر و ساخت جک تولید انواع سیلندرهای هیدرولیک را دارا می باشد. امکانات رکسان پارسیان شامل مرکز طراحی مهندسی و نیز امکانات کارگاهی شامل تجهیزات ماشینکاری، جوشکاری، ساخت و مونتاژ و نیز تجهیزات کنترل کیفی، تست و آزمون می باشد.
سیلندرهای هیدرولیک شامل انواع میل تایپ، تایراد ، کامپکت و سفارشی می باشند.
سیلندرهای هیدرولیکی را می توان به دو دسته تقسیم کرد:


1- سیلندرهای یک کاره (یک طرفه)
2-سیلندرهای دو کاره (دو طرفه)
سیلندرهای یک کاره

سیلندرهای یک کاره در یک طرف تحت فشار فنر قرار دارند در حالی که طرف مقابل آن ها به مخزن سیال مرتبط می باشد. این نوع سیلندرها فقط در یک جهت نیرو اعمال می کنند و با برداشتن فشار سیال از آن خود به خود به عقب بر می گردد، حرکت برگشت آنها معمولا توسط یک فنر داخلی و یا در اثر نیروی وزنه می باشد.
سیلندرهای دوکاره

سیلندرهای دوکاره بیشترین کاربرد را در سیستم های هیدرولیکی دارند. در این نوع سیلندرها فشار از هر دو طرف سبب اعمال نیرو می شود.
روش های نصب سیلندر

روش های مختلفی برای نصب سیلندرها وجود دارد. انتهای میله ها معمولا بصورت رزوه بوده و در نتیجه می توانند به طور مستقیم به وزنه یک قلاب، طوقه و یا قطعات دیگر متصل شوند. این اتصالات می توانند یک حرکت خطی را به یک حرکت نوسانی یا چرخشی تبدیل کنند.