En

آرشیو مقالات

 1. هیدرولیک

  هیدرولیک از مهمترین مباحث علمی روز در صنعت کشور می باشد.که در این مقاله بصورت مقدماتی و پیشرفته با هیدرولیک آشنا خواهید شد

 2. شیرهای هیدرولیک صنعتی و کاربرد آنها

  شرکت رکسان پارسیان تامین کننده انواع شیرآلات هیدرولیکی و همچنین انواع محصولات هیدرولیکی در کشور می باشد.

 3. ساخت هیدرولیک

  شرکت رکسان پارسیان در زمینه ساخت هیدرولیک,طراحی هیدرولیک که شامل ساخت جک و سیلندر,ساخت یونیت و پاورپک هیدرولیکی,آکومولاتور پیستونی می باشد,فعالیت دارد.

  فایل زیر مشخصات ساخت انواع سیلندر هیدرولیک توسط شرکت رکسان پارسیان را نمایش می دهد.

 4. اهمیت نگهداری و تعمیرات پمپ های هیدرولیک پیستونی در صنعت

  پمپ را میتوان قلب سیستم هیدرولیک عنوان کرد. که در آن از نیروی جابجایی سیالات تراکم نا پذیر مانند مایعات استفاده می شود و انرژی مکانیکی را به سیال منتقل می کند و در صورت لزوم انرژی ایجاد شده توسط عملگرها به انرژی مکانیکی تبدیل می شود و پمپ ها سیال را با ایجاد خلا در دهانه مکش وادار به حرکت می کنند. در واقع پمپ مولد جریان سیال است و اختلاف فشار ورودی و خروجی تنها به میزان بار مقاومی که توسط عملکرد سیستم هیدرولیک به آن غلبه می کند بستگی دارد.

  در این مقاله سعی شده به انواع پمپ های جابجایی مثبت پیستونی ،عیب یابی، نگهداری و بالا بردن سطح تولید مجتمع های صنعتی که از این نوع پمپ ها پرداخته شود.و همچنین ارائه راهکارهایی جهت پایین آوردن هزینه های تعمیرات پمپ های هیدرولیک.

 5. شیلنگ هیدرولیک-اتصالات

  شیلنگ هیدرولیک
  شیلنگ هیدرولیک معمولا در دو گروه فشار بالا و فشار پائین مورد استفاده قرار میگیرند . شلنگهای فشار پائین به صورت شلنگ لاستیکی شفاف فنری بین مخزن و پمپ در خط مکش نصب میگردند تا علاوه بر انتقال روغن، پمپ امکان لرزش آزاد داشته باشد . در صورت استفاده از لوله در این موقعیت حتما باید از لرزه گیر در مسیر لوله استفاده شود.
  - برای انتقال روغن برگشتی از پورت نشتی شیرها و هیدروموتورها نیز میتوان از شلنگهای پلاستیکی فشار پائین استفاده نمود.

 6. اثرات منفی فیلتراسیون خط مکش، بر عمر پمپ هیدرولیک (2)

  در مقاله ی قبل، در رابطه با اثرات منفی فیلتراسیون در ناحیه ی مکش در انواع پمپ و نیز اهمیت انتخاب موقعیت مناسب برای فیلتراسیون بحث کردیم.
  با توجه به پتانسیل فیلترهای مکش برای ایجاد خرابی در پمپ، این سوال مطرح می شود که چرا همچنان از فیلترهای خط مکش استفاده می شود؟
  این سوالی است که در این مقاله سعی خواهیم کرد پاسخ مناسبی برای آن بیابیم.
  این سوال زمانی مهم تر می شود که مخزن و وسایل داخل آن به صورت پاک و بدون آلودگی شروع به کار کند و تمام هوا و سیال ورودی به مخزن به میزان کافی فیلتر شده باشد. که در این صورت سیال موجود در مخزن دارای ذرات آلاینده ی بزرگ نبوده و این اجزا (آلاینده ها) توسط یک فیلتر با مش بندی درشت به دام افتاده و رفع گردیده است.
  واضح است که بررسی استدلال ها برای نصب فیلترهای نصب لازم و ضروریست.

 7. اثرات منفی فیلتراسیون خط مکش، بر عمر پمپ هیدرولیک (1)

  فیلتر در یک سیستم هیدرولیک برای حفظ پاکیزگی و تمیزی سیال به کار می رود. با توجه به اینکه هدف از حفظ پاکیزگی سیال برای بدست آوردن طول عمر بالای اجزای سیستم می باشد، ضروریست که بدانیم که در برخی موقعیت ها، استفاده از فیلتر می تواند نتیجه ی عکس دهد. یکی از موقعیت ها، استفاده ار فیلتر در خط مکش می باشد.
  از دیدگاه فیلتراسیون، موقعیت دریافتی پمپ (خط مکش) یک موقعیت ایده آل برای فیلتراسیون به دو دلیل سرعت کم سیال و افت فشار کم می باشد. چون در سرعت های بالا به هم ریختگی و آشفتگی سیال وجود داشته و نیز در افت فشارها حرکت زیاد ذرات وجود دارد و این موارد شرایط فیلتراسیون را سخت می کند.

 8. صنعت هیدرولیک

  از گذشته تا به امروز صنعت هیدرولیک جزء صنعت های مهم و پرکاربرد در دنیا به شمار می آید.و روز به روز این صنعت در حال پیشرفت توسط شرکت های تولید کننده و سازنده این صنعت می باشد.
  در تمامی کارگاه ها و کارخانجات موجود در شهر ها و کشور ها نشانه هایی از این صنعت خواهید یافت.چه بسا که خیلی از این کارخانجان رو بستر صنعت هیدرولیک خط تولید خود را راه اندازی کرده اند.

 9. بررسی و نحوه عملکرد پمپ اسکرو هیدرولیکی

  پمپ اسکرو هیدرولیکی زیر شاخه صنعت بزرگ هیدرولیک می باشد. و کاربرد این نوع پمپ پمپاژ یا همان عمل پمپ کردن است.پمپ اسکرو به صورت دورانی کار میکند و این حرکت دورانی مستلزم داشتن نیرویی است تا به حرکت درآید همان نیروی خارجی که توسط موتور های الکتریکی متصل به پمپ تامین می شود

 10. معیارهای انتخاب نشانگرهای دیجیتال

  در بسیاری از اندازه گیری های پارامترها، نیاز به یک نشانگر برای نشان دادن مقادیر می باشد.
  برای انتخاب این نشانگر چند مورد را باید در نظر گرفت، که در این مقاله به این موارد پرداخته شده است.