En

آرشیو مقالات

 1. حفره در شیرهای هیدرولیک

  کاویتاسیون به کلمه ، حفره مربوط است و در ریشه آن فعل لاتین "cavitere" است. این به معنای "توخالی کردن" است و دقیقاً همان کاری است که کاویتاسیون انجام می دهد. حفره زمانی اتفاق می افتد که حباب های کوچک هوا و گاز بسیار گرم ایجاد می شوند. با رسیدن به مناطق فشار بالا ، آنها فرو می ریزند و باعث می شوند که جت های گرم به سطح هر لوله یا اجزای قابل دسترسی که باعث فرسایش می شود ، برخورد کنند.

 2. اجزای سیستم هیدرولیک

  در واقع ، مدارهای کاملا هیدرولیکی بدون در نظر گرفتن کاربرد ، اساساً یکسان هستند. برای تنظیم سیستم هیدرولیک شش جزء اساسی لازم است:

 3. عیب یابی سیستم هیدرولیک

  بسیاری از خرابی های سیستم هیدرولیک علائم مشابهی را نشان می دهد: از دست دادن تدریجی یا ناگهانی فشار زیاد ، در نتیجه از دست دادن قدرت یا از دست دادن سرعت در سیلندرها. سیلندر (ها) ممکن است به هیچ وجه حرکت نکند ، یا اگر این حرکت را بکنند ممکن است خیلی آهسته حرکت کنند یا تحت بارهای سبک متوقف شوند. اغلب از دست دادن قدرت با افزایش صدای پمپ همراه است ، به خصوص هنگامی که پمپ سعی در ایجاد فشار در برابر بار دارد.

 4. راهنمای سیستم هیدرولیک

  سیستم هیدرولیک در انواع بسیاری وجود دارد که همه آنها تحت همان اصول انرژی کار می کنند. پمپ های هیدرولیک مایع را تحت فشار قرار می دهند و از حرکت آن برای تغذیه همه چیز از جرثقیل گرفته تا اتومبیل استفاده می شود. در این مقاله ، ما می خواهیم همه چیز مورد نیاز در مورد سیستم هیدرولیک را به شما بگوییم.

 5. آموزه های هیدرولیک

  مبنای کلیه سیستمهای هیدرولیک توسط قانون پاسکال بیان شده است که می گوید فشارهایی که در هر نقطه بر روی مایع محصور شده اعمال می شود ، از هر جهتی به فضای داخلی ظرف منتقل می شود. این اصل به نیروهای بزرگ اجازه می دهد تا با تلاش نسبتاً کمی تولید شوند.
  در یک مدار پایه هیدرولیک ، نیرویی که توسط یک سیلندر اعمال می شود ، به اندازه مته سوراخ سیلندر و فشار پمپ بستگی دارد.
  ساده ترین مدار هیدرولیک از یک مخزن ، پمپ ، شیر رلیف ، شیر کنترل جهت 3 جهته ، سیلندر تک عمل ، اتصالات و خطوط تشکیل شده است.

 6. لیست محصولات آتوس

  لیست محصولات آتوس

 7. جک هیدرولیک چیست

  جک هیدرولیک در حقیقت دستگاهی استوانه شکل می باشد که دارای مکانیزمی است بدین صورت که داخل این استوانه روغنی وجود دارد که نیرویی با فشار بر این روغن وارد می‌گردد. نیرویی که وارد می‌شود سبب می شود که روغن تراکم ناپذیز به یک استوانه دیگر که بزرگ تر از استوانه قبلی است منتقل گردد.در مرحله بعد همان روغن به با فشار خود به پیستون استوانه موجب حرکت دادن جسم مثلا یک جسم ماشنی بر روی استوانه می‌شود. این نوع مکانیزم را می توانید در عملکرد کارایی ماشین آلاتی نظیر جرثقیل مشاهده نمایید.این نوع مکانیزم شاید ساده بنظر برسد اما با همین سادگی کارهای بسیار سخت و زیادی را با بالاترین بازدهی انجام می دهد.
  در این مقاله به شرح ساز و کار جک های هیدرولیکی می پردازیم.

 8. گریس پمپ

  امروزه گریس پمپ های 700 بار در انواع دستی و پدالی ، برای شیر های زیر 6 اینچ و گریس پمپ هیدرو پنوماتیک سطلی را برای تمامی سایزها موجود می باشد.از موارد مورد استفاده از گریس پمپ بادی برای تخلیه کردن و تزریق گریس و گریس کاری چسب از بشکه در سایزهای مختلف است.
  گریس پمپ در خط های تولیدی مختلف و گریسکاری قسمت های مختلف کاربرد دارد. .از گریس پمپ به منظور پرکردن بلبرینگ با گریس استفاده می گردد.

 9. بخش توان هیدرولیک در یک سیستم هیدرولیکی

  بخش توان هیدرولیک را می‌توانیم به چند بخش تولید توان، کنترل توان و استفاده از توان یا همانdrive section تقسیم کنیم.
  در بخش تولید توان که شامل قسمت های تبدیل انرژی، و مراقبت از سیال می باشد. در بخش تولید توان سیستم هیدرولیک، توان هیدرولیکی تولید می‌شود و از سیال که عامل انتقال فشار است به نوعی مراقبت می‌شود (کنترل دما و فیلتراسیون).

 10. شیر توپی

  شیرتوپی یا ball valve این نوع شیرها ضربه ای نیز نامیده می شوند . شیرتوپی شیر هایی هستند که با حرکت چرخشی کار می کنند که درون شیر توپی از یک دیسک کروی چرخان برای کنترل کردن جریان عبوری استفاده می‌شود که ازاین دیسک ها جهت باز و بسته کردن جریان مورد استفاده قرار می گیرد.که از توان تحمل فشار تا حدود ۱۰۰۰ بار را برخوردار است.