En

گریس پمپ

نویسنده: مسعود نادری
تهیه کننده: رکسان پارسیان

در شيوه گریس کاری دستی تجربه ثابت کرده که معمولا بيست درصد خطای انسانی هستکه سبب عدم گریس کاری درست شده است. مواردی از قبيل خستگی فرد روانکار، نداشتن تمرکز در روانکاری همه قسمت های روانکاری و ... و همچنين شرایط دمایی هوا نيز می تواند در عدم گریسکاری درست تاثيرداشته باشد. در نيجه از سالهای گذشته شرکتهایی بزرگی مانند و ... شروع به ساخت و طراحی و توليد گریس پمپ های مرکزی skf لينکلن، شرکت نموده اند.


* کار با گریس پمپ های مرکزی فواید بسياری دارد که در ذیل به آنها اشاره می شود:
-به تمام قسمت های روانکاری گریس تزریق می شود
-به اندازه مورد نياز گریس تزریق می شود
-در زمان های مورد نياز و به اندازه های پيوسته گریس تزریق می شود
-کم شدن مقدار مصرفی گریس
-کاهش هزینه و مبالغ تعميراتی و نگهداری و همچنين زمان


*حال به انواع گریس پمپهای مرکزی می پردازیم:
-1 گریس پمپ برقی
-2 گریس پمپ مکانيکی
-3 گریس پمپ دستی
-4 گریس پمپ بادی


شرکت های سازنده و عرضه کننده گریس پمپ انواع مختلفی از پمپ های فشار بالا و متوسط را جهت گریس و همچنين باقی مایعات عرضه می نمایند.
از پمپ های فشار بالا می توان در صنعت خودرو، کشاورزی، ماشين آلات سنگين، سازه های دریایی، ساخت و ساز، خدمات صنعتی و پليمر بهره برد زیرا عملکرد طولانی دارند
کاربردهای دیگر گریس پمپ در روانکاری بيرینگها، گریسکاری قطعات ماشين، گيربکس، قطعات مختلف انتقال توان در ماشينهای مختلف، ساخت قطعات فلزی می باشد. و هچنين می توان به پر کردن محفظه ها به اندازه دقيق وکاربردهایی دیگری مانند اجزای اینورتر، قطعات الکتریکی مانند ، led سيستمهای روشنایی خودکار، سنسورها، پانلهای سویيچها و کانکتورها نيز اشاره نمود.
عایق بندی کف ها و تزریق پليمرها و طراحی و ساخت پنل های دیواری از دیگر کاربردهای گریس پمپ می باشد.


*گریس پمپ و انواع آن : دستی – پدالی – سطلی هيدرو پنوماتيک
با توجه به حجم گریس کاری مورد نياز شيرآلات می توان گفت که دیگر تزریق مواد روانکاری و آب بندی بوسيله گریس پمپ های دستی بخصوص در شيرهای بزرگتر امکانپذیر نيست و از همين رو تزریق مستمر گریس با فشار مناسب از بهترین روش های سرویس نگهداری شيرآلات می باشد.
امروزه گریس پمپ های 700 بار در انواع دستی و پدالی ، برای شير های زیر 6 اینچ و گریس پمپ هيدرو پنوماتيک سطلی را برای تمامی سایزها موجود می باشد. از موارد مورد استفاده از گریس پمپ بادی برای تخليه کردن و تزریق گریس و گریس کاری چسب از بشکه در سایزهای مختلف است.گریس پمپ در خط های توليدی مختلف و گریسکاری قسمت های مختلف کاربرد دارد. .از گریس پمپ به منظور پرکردن بلبرینگ با گریس استفاده می گردد.

گریس پمپ های تامين شده شرکت رکسان پارسيان شامل گارانتی خدمات پس از فروش و تضمين کيفيت می باشد.

 

حباب های موجود در سیستم هیدرولیک یا روانکاری می توانند کارایی عملکرد را مهار کنند ، مانع از بین بردن گرما ، افزایش سایش و درنهایت منجر به هزینه های بالاتر تعمیر و نگهداری و جایگزینی آن شوند. اغلب اوقات ، اپراتورهای تجهیزات آلودگی هوا را غیرقابل اجتناب می دانند. اما می توانید برای کاهش یا از بین بردن اثرات مضر آلودگی هوا قدم بردارید.

متأسفانه ، هیچ مایعاتی برای کارآیی و ماندگاری دستگاه هیدرولیک وجود ندارد. اما اگر چنین مایعی توسعه یافته و ثبت اختراع شود ، سازنده آن کلید یک معدن طلا را در اختیار خواهد داشت. در حال حاضر ، ما روغن هیدرولیک چند درجه ای داریم. این مایعات از شاخص ویسکوزیته بالایی برخوردار هستند ، بنابراین ویسکوزیته آنها نسبت به روغن تک دانه ای نسبت به تغییرات دما حساسیت کمتری دارند.