En

شیلنگ

شرایط و پارامتر های مختلفی برای ساخت و طراحی شیلنگ صنعتی موثر میباشد که از جمله آن ها می توان به فشار وارده بر شیلنگ ، اندازه شیلنگ ،سازگاری شیمیایی شیلنگ اشاره نمود.می توان از شیلنگ های صنعتی جهت انتقال سیالات از قبیل روغن ،آب ،هوا و غیره در فشار های بالا استفاده نمود نکته مهم این است که جنس مورد استفاده در ساختن شیلنگ های صنعتی بر اساس نوع مصرف و سفارش مشتریان متفاوت میباشد اما ماده اصلی جهت استفاده در شیلنگ های صنعتی پلی اتیلن می باشد.برای درک بهتر می بایست بعضی از انواع شیلنگ های صنعتی را بشناسید زیرا شیلنگ های صنعتی انواع مختلفی دارند که هر یک از آنها بر اساس نوع کاربری متفاوت میباشد .
در اینجا می توان به برخی از شیلنگ ها اشاره نمود:
شیلنگ پنوماتیک -شیلنگ هیدرولیک -شیلنگ های فشارقوی-شیلنگ روغن-شیلنگ های PVC -شیلنگ باد-شیلنگ استیل ...
شیلنگ هیدرولیک بر اساس نوع صنعت مورد استفاده متفاوتند بعضی مختص عبور مواد شیمیایی ،برخی دیگر برای عبور مواد نفتی برخی دیگر قابلیت عبور مواد روغنی می باشند که هر یک از این شیلنگ ها دارای فشارهای متفاوتی می باشند.
به هنگام تهیه شیلنگ هیدرولیک باید به موارد ذیل توجه نمود:
1-می بایست تمام استاندارد های مورد نیاز در شیلنگ مد نظر رعایت شده باشد .
2-مورد دیگر قطر شیلنگ است که باید به آن دقت کرد هم قطر درسمت داخل و هم خارج. برای هدفی که میخواهید شیلنگ هیدرولیک تهیه کنید چهاندازه قطر برای عبور مایع لازم است .
3-مورد بعدیدقت به نوع حرارت مواد و مایع عبوری از شیلنگمی باشد می بایست برای عبور مایعات داغ از شیلنگ های متناسب استفاده شود .
4-جنس مایعی که باید از شیلنگ عبور کند مهم است زیرا مواد شیمیایی و اسیدی را نمی توان از شلنگ های پلاستیکی و معمولی عبور داد .
5-مورد دیگر که باید به آن اشاره کرد فشار مایعی که قرار است عبور کند.
حتی زمانی که بدرستی شیلنگ را انتخاب و نصب کرده باشد، طول عمر آنها بدون یک برنامه نگهداری مستمر به شدت کاهش خواهد یافت.
شرکت رکسان پارسیان با هدف بالا بردن توان و ظرفیت پاسخگویی به نیازمندی های صنایع و مشتریان مختلف در زمینه خرید و استفاده از انواع شیلنگهای صنعتی ،شیلنگ هیدرولیک