En

آکومولاتور دیافراگمی

آکومولاتور هیدرولیکی دیافراگمی ، آکومولاتورهای هیدروپنوماتیکی همراه با دیافراگم انعطاف پذیر هستند که به عنوان یک جزء جدا کننده ی بین کوسن گاز تراکم پذیر و سیال قرار می گیرد.در این نوع آکومولاتور واسطه ی روغن و گاز یک دیافراگم الاستیک است. با افزایش فشار در ورودی روغن و ورود آن به مخزن آکومولاتور، دیافراگم تغییر شکل می دهد. افزایش فشار روغن باعث افزایش فشار گاز و در نتیجه کاهش حجم آن می گردد و انرژزی هیدرولیکی در آکومولاتور ذخیره می گردد. مهمترین مزیت آکومولاتورهای دیافراگمی پایین بودن نسبت وزن به حجم آن هاست به همین دلیل در ساخت وسایل پرنده مانند هواپیما بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.می دانیم بر خلاف گازها، روغن های هیدرولیک را نمی توان متراکم و انبار نمود، تا در زمان لازم از آنها استفاده کرد؛ و لذا برای رفع این نیاز از آکومولاتور بهره برداری می نمایند.
- آکومولاتورها، در واقع انباره هایی هستند که قادرند روغن را تحت فشار خود ذخیره نمایند، تا بعداً در هنگام ضرورت مورد بهر هبرداری قرار گیرد.
از کاربردهای این نوع آکومولاتور ها می توان به گرفتن ضربه. مقاومت در برابرآلودگی.ابعاد کوچکتر آنها اشاره کرد.همچنین از آکومولاتورهای کیسه ای و دیافراگمی می توان برای آب هم استفاده نمود.و شامل برند های شامل EPE , Hydac , Rexroth , Eaton هستند.
در آکومولاتورهای دیافراگمی برند اولائر که با جنس دیافراگم نیتریلی و بدنه ای از جنس فولاد که می تواند در مسیرهای جریانی در دماهای منفی 10 درجه تا 80 درجه کار کند همچنین از این نوع آکومولاتور ها جهت نصب بر روی سیستم های هیدرولیک انواع ابزار و ماسین آلات راهسازی و کشاورزی وبه هدف بالابردن طول عمر قطعات و کاستن ضربات هیدرولیکی قابل استفاده است.