En

جک هیدرولیک

جک هیدرولیک مانند سایر محصولات هیدرولیکی از بخش ها و لوازم جانبی تشکیل شده اند.که به هنگام خرابی و یا فرسودگی براحتی قابل تعویض می باشند.از همین رو شرکت رکسان پارسیان در این زمینه نیز توانایی تامین هرگونه لوازم جانبی محصولات هیدرولیکی به خصوص سیلندر هیدرولیکی را دارا می باشد.
جک های هیدرولیک شامل انواع سیلندر جوشی (کامپکت). میل تایپ، تایراد ، کامپکت و سفارشی و لوازم جانبی می باشند.طراحی و ساخت سیلندر و ساخت جک هیدرولیکی نیز از خدماتی دیگر رکسان می باشد.
جک هیدرولیک وسیله ایست است که نیرویی وارد بر روغن موجود در یک استوانه کوچک که در آن وجود دارد نیز وارد می شود. این نیرو باعث میگردد که روغن متراکم نشده نیز به استوانه بزرگ تری منتقل شود.
آن روغن وارد شده ، به پیستون استوانه بزرگ فشار زیادی را وارد میکند که باعث بلند شدن بار روی استوانه می گردد. مکانیزم های عمل در بالابرهایی همچون جرثقیل و ... به همین شکل می باشد که در نهایت ساده بودن ، بازده ای بالایی را دارا می باشند.
درتولید و ساخت جک هیدرولیک از این امر ثابت شده استفاده می شود که روغن تقریبا غیر قابل فشرده شدن و متراکم شدن می باشد که در اینصورت نیرویی را که بر خود وارد شده است را منتقل می کند. در واقع همان نیرویی که وارد پگیستون استوانه کوچک میشود در واقع به پیستون استوانه بزرگتر منتقل شده و سبب بالا رفتن آن نیز می شود.
از کاربردهای جک هیدرولیکی :
ماشین های کمپرسور-بلند کردن ماشین آلات سنگین-پالایشگاه ها -جرثقیل ها -حفاری زیر زمینی-معماری و برج سازی
هزینه نگهداری و تعمیر جک هیدرولیک در کارخانه ها یا ماشین آلات، بخشی از هزینه های اصلی نگهداری سیستم می باشد.بیشتر موارد، یک چهارم از خرابی تجهیزات مکانیکی به دلیل طراحی و استفاده از آنهاست. برای مثال از هر یکی از چهار جک هیدرولیک، در محل نامناسب، نصب و استفاده می گردد؛ این امر موجب کاهش یافتن عمر مفید جک هیدرولیک خواهد شد.وسیله ای که با عملکرد خود موجب بلند شدن اهرم ها و یا وزن های سنگین که در یک قسمت است، می گردد را میتوان جک هیدرولیک نامید. جک هیدرولیک نیاز به برق دارد.در بعضی مواقع با استفاده از روغن کار می کند.